Jak pozostać na diecie, kiedy nieustannie brakuje czasu?

                           W pierwszej kolejności należy zdać sobie sprawę, że zdrowo żyć oraz jeść nie jest jednoznaczne z nudą oraz bezbarwnymi posiłkami bazującymi na surowej marchewce oraz sałacie. Takie przekonania mają już tylko i wyłącznie babcie, jednakże i one weryfikują swoje poglądy.

Jeśli dana osoba podejmie decyzję o rozpoczęciu diety początek jest w miarę łatwy, gdyż adrenalina łączy się z motywacją oraz niejednokrotnie wsparciem bliskich, dlaczego więc im dłużej tym ciężej? Jednym z bezpośrednich czynników jest brak czasu, dzięki któremu jest naprawdę ciężko wytrwać na diecie, to nie mit ani tłumaczenie, lecz najprawdziwszy fakt.

Żyjemy w zagonionych czasach, gdzie zamiast półgodzinnej przerwy na lunch, udaje nam się zorganizować 5 minut, kiedy mamy jedynie czas na zjedzenie w wielkim pośpiechu kanapki i zagryzienie jej batonikiem (aby tylko jakoś dodać sobie energii), no i z diety nici. Należy również wspomnieć o tym, że sklepy spożywcze w których robimy zakupy nie pomagają nam wytrwać przy zdrowym odżywianiu, gdyż nie dość, że większość półek zajmują kaloryczne posiłki oraz przekąski to jeszcze pachną one znakomicie.

To ostatnia rzecz, której nam potrzeba po długim dniu spędzonym w pracy. To właśnie moment, kiedy dajemy sobie przyzwolenie i kupujemy mrożoną pizzę, żeby tylko było szybciej. Jaka na to rada? Mieć przygotowany tak zwany lunch box to pracy, gdzie nawet przy braku czasu nie ma problemu ze zjedzeniem zdrowej sałatki z kurczakiem czy ryżu z warzywami, a oprócz tego na przekąskę można mieć przygotowane pocięte warzywa czy owoce, które można chrupać w momentach kryzysowych.

Jeśli spędzasz długie godziny w pracy, a każdy dzień wypełniony jest obowiązkami nie warto robić zakupów wieczorem, gdyż niemalże na pewno skusisz się na pokusy. Zrób zakupy w trakcie weekendu bądź dnia wolnego od pracy, a wcześniej skrupulatnie zaplanuj każdy posiłek i menu na cały tydzień. Z takim zorganizowaniem nawet brak czasu nie zaprzepaści diety.